ÜLKÜCÜLER

kaynak: http://www.etikhaber.com/index.php?option=com_content&task=view&Itemid=27&id=82095

Gülen ÜLKÜCÜLERE böyle saldırıyor:


Fethullah Gülen son açıklamalarında Ülkücüleri hedef alan öyle ağır sözler etmiş ki hayretler içerisinde kaldım.
Son günlerde Cemaatin kendi medya organlarında (Bugün, Samanyolu) çıkan açıklamalarda Fethullah Gülen şu sözleri söylüyor:
"Ayrıca, eskiden tehlike daha çok dışarıdan geliyordu; Birinci Cihan Harbi'nde, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi düşman belliydi ve düşmanlık da açıktan açığa cereyan ediyordu. Mesela, İstanbul'u işgal ettikten sonra Şam'da Selahaddin'in mezarının tekmelendiği haberini de alan İngiliz General "Ey Selahaddin, Haçlı Seferleri daha yeni bitti!" demek suretiyle şecaat arzederken sirkatini söylüyor; Osmanlı'nın mağlubiyetini İslam'ın sonu, haçın zaferi olarak ilan ediyordu. Dolayısıyla, o günlerde bu millete kastedenler belliydi, âşikardı. Fakat, bir dönemden sonra saldırılar içeriden gelmeye başladı. Nur Müellifi'nin yaklaşımıyla, "eskiden tehlikeler hariçten gelirdi; onun için mukavemet kolaydı. Şimdi tehlike içeriden geliyor. Kurt gövdenin içine girdi. Şimdi, mukavemet güçleşti. Korkarım ki cemiyetin bünyesi buna dayanamaz.. çünkü düşmanı sezemez. Can damarını koparan, kanını içen en büyük hasmını dost zanneder." Evet, artık, "Türk Milleti" diyen, "vatan, ülke, ülkü, bayrak" sözlerini dilinden hiç düşürmeyen ve hatta "din, iman, Kur'an" fedaisiymiş gibi arz-ı endâm eden bir sürü eli kanlı insan bozması var meydanlarda. Bunlar "millî ruh" diye diye milletin önüne kuyular kazıyorlar, "ruh kökü"nden bahsederken milletin kökünü kesiyorlar ve toplumu ruhsuzlaştırarak, kalbsizleştirerek kimseye sezdirmeden en sinsi planlarını uygulayabiliyorlar."

Yine Gülen gizli bir toplantıda, örgütünün ileri gelenlerine:
Türkiye’de amacımıza ulaşabilmek için Devlet Bahçeli’yi devirerek, onun yerine bize bağlı olan birisini getirmelisiniz.” diyor. (V.D, Gülen örgütü imamlarından birisi, eski ülkücü)
Bunun üzerine Gülenci basın yayın ÜLKÜCÜ karşıtı yayına başlıyor.

 

ÜLKÜCÜLER'den Gülen'e yanıt:
Allah Allah şu sözlerdeki hiddete ve öfkeye bak, Gülen efendi (!) ülke sevdalılarına karşı bütün kin ve nefretini dökmüş. Aklınca "Türk Milleti", "vatan, ülke, ülkü, bayrak" gibi kutsal değerleri dilinden düşürmeyen ve savunan ülkücülere saldırıyor.
Bu sözleri duyunca insan bu düşünüyor bu sözleri kim söylemiş:
1- Camilerde, kendi sohbet ortamlarında insanların dini duygularını istismar ederek, sürekli ağlayarak -sızlayarak etrafına taraftar toplayan ve bu taraftar topluluğundan elde ettiği paralarla şu an dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan bir şahıs
2- Yıllardan beri Amerika'da CIA koruması altında yaşayan bir şahıs,
3- Amerika'daki evinde Amerikan bayrağı dalgalandıran bir şahıs,
4- Türkiye'ye dönmesinde herhangi bir hukuki engel olmamasına rağmen Amerika'da yaşamayı tercih eden bir şahıs
5- Kendisini koruyan Amerika, Irak'ta ve dünyanın birçok bölgesinde Müslüman kanı dökerken Amerika'ya karşı bir yorum yapmayan bir şahıs
6- Amerika'nın "ılımlı İslam" yaratma projesine hizmet etmek amacıyla "dinlerarası diyalog" safsatası ile Papa ile sarmaş dolaş görüşen bir şahıs,
7- Üniversite çağındaki çocukları ailelerinin maddi imkânsızlıklarından faydalanarak neredeyse bir beyin yıkama operasyonu ile kendisine bağlayan bir şahıs,
Yukarıdaki maddeleri daha arttırmak mümkün. Ancak, zaten Fethullah Gülen'in ne olduğunu kendi cemaatine kattığı mensupları dışında bilmeyen kalmadı.
Hoca hoca haddini bil, haddine göre konuş.
Sen kim oluyorsun da Türk Milliyetçileri'ni ağzına alabiliyorsun, sen kim oluyorsun da vatan sevdalılarını ağzına sakız yapabiliyorsun.
Sen hiç Peygamber Efendimizin "vatan sevgisi imandandır" hadisini duymadın mı?
Ağlayarak verdiğin vaazlarda cemaatinden biri çıkıp sana öğretmedi mi bu Hadis-i Şerifi?
Gerçi senin bunları öğrenemeyecek kadar kapasitesiz olduğunu sanmıyorum, biliyorsundur mutlaka. Zaten o kadar kapasitesiz biri olsan Amerika hala seni yanında tutar mıydı?
Yoksa seni koruyan- besleyen Amerika sana bu tip dini bilgilerin üstünü ört, unuttur mu diyor ki sen bunları görmüyorsun?
Senin gibi okyanus ötesinin projelerini uygulamaya çalışan AKP'nin, PKK'lıları baş tacı ettiği "PKK açılımına" destek vereceğim diye Türk milliyetçilerine, vatan sevdalılarına laf atmak senin haddin değildir.
Sen ve senin emrindeki bütün medya organları ne kadar çabalarsa çabalasın, ne kadar kamuoyu oluşturmaya çalışırsa çalışsın, bu ülkenin vatan sevdalılarını, ülkücülerini susturamayacaksınız, yıldıramayacaksınız.
Siz ne derseniz deyin, ülkücüler bu ülkeyi savunmaya devam edecektir. Siz ne derseniz deyin, ülkücüler size ve sizi yönlendiren odakların hain emellerine izin vermeyecektir.
Siz ne derseniz deyin, bu vatan var oldukça Ülkücüler var olacak, Ülkücüler var oldukça da bu vatan var olacaktır.
Ama, siz konuşun ki, ülkücüler de sizin bu yüzünüzü daha iyi görsün.
Siz konuşmaya devam edin ki, vatan sevdalıları sizin bu "Türk'e ve Türk milliyetçilerine düşman" yüzünüzü daha iyi görsün.
Ama şunu unutmayın:
Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner...

 

 

 

Tepkiler:

Yorumlar:
HADI ORDAN SAHTEKAR MÜSLÜMAN
Yazar osmankaya on 2009-12-15 15:06:16
SAHTEKAR HERİF SENİ SİZLERİDE ÖGRENDİK FETTULLAH EFENDİ
Yaşasın AMERİKA diyenler aşağıda
Yazar sinandemirok on 2009-12-15 15:15:58
F. Hoca, Irak'ta müslüman kadınların tecavüze uğramaları ve öldürülmelerini islami değerlerin ayak altında çiğnenmesini ne zaman kınayacak?

Başbakan R.T.E:“Kahraman ABD askerlerinin sağ-salim evlerine dönmesi için dua ediyorum”

İkisinin de varlık nedeni AMERİKA...
FETULLAH GÜLEN..
Yazar a.kürsat on 2009-12-15 16:17:55
40 Yıllık şanlı büyük geçmişi olan ülkücü harekete olumsuz lisanla yazıp çizmek kimsenin haddi degildir...Ülkücülerin neyin mücadelesi verdigini Türk milleti net olarak bilmektedir..Fetullah tamamen ABD nin ÇIKARLARINI KORUMA KOLLAMA ANLAMINDAKİ ÇALIŞMALARI VARDIR.Türkiyedeki temsilcileride taseronlarıdır kafamızı bozmasa yurtlarda ne kadar fetullah çı ögrenci var ders çalışamaz hale gelirler psikolojileri bozulur istanbul u dar ederiz onlaraa.ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZZZ...
Yazar atakany on 2009-12-15 18:13:18
Kızmayın canım Fetoşa CIA emir vermiştir ondan saldırıyordur Türk Milliyetçilerine..

Hatırlarsanız Rusya ve bazı Türk Cumhuriyetlerindeki okulları CIA ajanlığı yapıldığı gerekçesi ile kapatılmıştı.
Tövde suresini okusun
Yazar aksaray on 2009-12-15 20:15:51
F.gülen sana Tövde süresini okumanı tavsiye ederim muaviye gibi okuma ama, Irak da ölen müslümanlar için birşey deme adamların çalsın birşey deme sonrada müslümanlık bahset saol almayım
Allah ıslah etsin
Yazar aksaray on 2009-12-15 20:20:10
Sizleri Allaha havale ediyorum
Ülkücü zekidir.
Yazar temucin on 2009-12-15 23:02:00
Ülkücü kardeşlerim. Nihal Atsız büyüğümün "Nurculuk denen sayıklama" makalesini internetten bulup okumanızı tavsiyeederim.
Nurcular büyük çoğunlukta eski ülkücülerden oluşmaktadır. Umarım onlarda ülkücünün cemaati Türk milletidir gerçeğini anlarlar.
Bunların gazetelerini almayalım, maddi manevi destek vermeyelim.

Bunlar ülkücülere boş teneke diyen zihniyettir. Said-i Kürdi (Nursi) Atatürk'e deccal, Kırgız Türk'lerinede yecüc-mecüc demiştir.
Bakin Akp ve gülen cemaati
Yazar metingt on 2009-12-16 01:40:36
ayni fikrin adamlari aralarinda sadece sermaya farki var fikir farki yok ben arupada gülrnin okuluna cocuklari göderdim ünifersiteye hazirlasin diye dedim din dersi ögretin ama burdan cikinca vatana küfretmesin bizde siyaset yok dediler mustafa yildiz dogan yasakti ama ahmetkayayi dilemek özgürluktü türk bayragini masalarina koymazlar yani akp de gülende türk dusmanidirlar dini sömürerek insanlarin inaclarina hitab edib cocuklari türk dusmani yetistiriyorlar türkiye demezler ama para toplama zamani türk cocuklarine hizmet derler orda yetisen bir cocuk vatan sevgisi bilmez ve akp li olur sonucsa meydanda aslinda pkk dan daha tehlikeliler ikiside
günaydın beyler ne zannediyordunuz???
Yazar spusat on 2009-12-17 03:11:08
Bu liboşun bu sözleri yeni değilki.ne zannediyorsunuz.25 yıl önce kızılcahamamdada aynı mihvalde söz ler söylemedimi.EEE buda gayet normal.Fetoşun ne malolduğunu,kime uşaklık yaptığını islam adıyla Büyük İsrail davasına nasıl hizmet ettiğini,büyük sebatayistlerden olduğunu ortaya çıkar ve önündeki en büyük engelin ÜLKÜCÜ hareket olduğunu balyoz gibi
suratlarına çarparsan sana mehtiye düzecek değiller ya.Aman bize övgü yapmasın.Yanlız saf kalple bunlara hizmet eden Ülküdaşlarımızda artık uyansın bizim bizden başka dostumuz DEVLET beyden başka güvenecek LİDERimiz yok.Bunları durduracak başka güçte yok.
Fetullah mı?
Yazar parpaliaaa on 2009-12-17 13:27:40
yahu bir insan nasılsa başkasınıda öyle bilirmiş kısaca bu söz fetullag gülenin ne olduğunu açıklıyor okdar sessizce girdiler devleti ele geçirdiler ki söylediği sölerle bir nevi kendilerini anlatmış e tabii bu yaptıklarınıda milliyetçi vatandaşlarımıza yamamaya çalışıyor allah diyen bir insan nasıl bukadar vicdansızca yalan söyleyip çamur atabiliyor akıl almıyor bu dunyada değil gerçek dünyada ahirette hakkımızın hesabını nasıl verek allaha onun için gözyaşı döküor bence millette ona kanıyor yazıkkkkk.o ancak ham beyinleri kandırablir...
BÜYÜK ŞEYTAN
Yazar haydigari on 2009-12-17 16:41:29
Müslüman kılığına girmiş büyük şeytan, roma da papa nın önünde diz çoküp sürünerek yanına varıp papanın elini eteğini öpüp, papaya pahalı hediyelerini verdikten sonra papnın yolunda hizmete geldiğini söylerken samimiydi.
işte bu zevatı malesef ülkemizde çoğu, müslüman olarak bilmekte ve onun peşinde gitmektedir.

Müslüman kılığına girmiş BÜYÜK ŞEYTANI iyi tanımak ve tanıtmak gerekir...
Yazar tekkartal on 2009-12-18 23:22:45
omurilik soğanını kullanarak yazmış olduğu düşüncelerden anlaşıldığı üzere hocaya efndiye gecmiş olsun ALLAH akıl sağlığı versin
iç mi vicdanın yok amerikalı hoca
Yazar seymen06 on 2009-12-20 19:09:51
hiç mi vicdanın yok hiç mi Allah korkun yok..nasıl böyle konuşursun..ne işin var amerikada?artık kardeşlerin CIA ajanları mı?onlarla mı ekmeğini bölüp yiyosun?gel vatana bu vatan seni de kabul eder..Bu dinin öncü savunucuları bu topraklardadır.hep burdan çıkmıştır.Şunu asla unutma:bu vatanda başını dini ve vatanı için kılıcın altına koyabilecek milyonlarca ülkücü var..Allah sana dogru yolu göstersin..
MÜNAFIK ŞEYTAN
Yazar haydigari on 2009-12-28 19:07:40
PAPA nın hizmetçisi, ABD beslemesi , İSLAM düşmanı MÜNAFIK ŞEYTANIN kandırdığı insanlara KUR-AN ı KERİM i okutamazsınız. Onların varsa yoksa risalei nurları vardır.
Niye risalei nur okuyorsunuz da KUR-AN I KERİM okumuyorsunuz deye sorduğunuzda, evendim risalei nurda KURAN zaten var diyorlar.
risalei nuru sözde saidi nursi denen zevat yazmış!!1
Saidi nursu okuma yazma bilmeyen cahilin tekiydi, ACABA okuma yazma bilmeyen bu zevat nasıl kitap yazabilir ki.

Risalei nur , Saidi nursinin uşaklığını yaptığı ingilizler tarafından yazılmış saçmalıktır..
mhp
Yazar mehmet on 2010-08-04 09:57:31
hepisinin canları cehenneme
CIA
Yazar gokhan kutlu on 2010-08-18 15:59:03
fettullah hoca hazretlerinin cıa ajanı olduguna hala inanmayın siz.
abd hangi sıfatla yıllardır ülkesinde tutuyor bu adamı içinizden üniversite mezunu herhangi birisi gitsin bakalım abd'ye 3 ay sonra sınırdışı ediliyomusunuz edilmiyomusunuz.Bu adam hangi sıfatla yıllardır amerıkada yasıyo bu paraları nerden buluyo acıklasın..Basit bi cami hocası bu kadar servete nası sahip oluyo allahından bulsun...
bu adamın sıfatı ne ki
Yazar muzaffer on 2010-09-24 20:38:06
allah aşkına fettullah gülen in tahsili ne kültürü ne bir sürü okumuş mürekkep yalamış insan bu zavallının peşine takılmış gidiyor,benim için bu allah yaratığının hiç bir önemi yok ilim ve bilim adamı olması zaten mümkün değil,televizyonda bir kaç kez gördüm din sömürüsü yapan sümüğünü salyasını tutamayan bir kişi olarak acınaaçak bir allah kulu.

Görüşlerinizi bize yazınız: fethullahgulenbilgi@yahoo.com