FETHULLAH GULEN: CIA AJANIDIR

  Fethulah Gülen’in iç yüzünü en iyi bilen kişi, Sibel Edmond’dur. CIA’nın o günlerdeki dilmaç’ı (tercuman) Sibel Edmond’dur.
  Gülen’in ABD’ye gelmesi ile birlikte ABD’den oturum alabilmesi için CIA (Amerika Birleşik Devletleri Istihbarat Kurumu) çaba gösteriyor. Sibel Edmond Fethullah Gülen ile ilgili bütün yazışmaları bilen, üstelikte yazışmaları  çeviren kişidir.

  Sibel Edmond’a göre Gülen’in Amerika’da oturum almasına destek olan kişi CIA’nın başında bulunmuş olan Graham Füller’dir. Bunun yanısıra ABD’nin Türkiye’deki eski Büyük elçisi Morton Abramowitz, CIA ajanı George Fidasile başka CIA görevlileridir. Toplam 26 önemli CIA görevlisi Gülen’e arka çıkmıştır.
  Gülen’in yargıda bulunan belgelerinden Gülen’in CIA ajanı oldugu ayrıca Gülen’in gelirlerinin büyük bölümünün CIA’ca karşılandığı belirtilmiştir. Gülen ile CIA’nın iliskilerininde eskiye dayandığı açıklanmıştır. Bunun yarısıra Rus Gizli Bilgi Toplama (istihbarat) Kuruluşu FSB, de Fethullah Gülen örgütünün, bu örgüte bağlı okullarının CIA için birer öncü kuruluşları olduğunu açıklamıştır. Rus istihbaratına göre Gülen’e baglı SERHAD ile EFLAK işletmeleri (firma) ile Toros, Tolerans, Ufuk gibi vakıflar CIA için çalışmaktadır. Bunlar ile bunlar gibi Gülen’e bağlı çalışan kuruluşlar CIA’ya bağlıdırlar.
  Yargı dosyasındaki bilgilere gore CIA Gülen’e yalnızca; gazete, tv yayını okullar, meslek kuruluşları kurması için 25 milyar dolar vermiştir.
  Bir başka belgede de Amerika’nın (CIA) Kazak, Türkmen, Özbek, Kırgız, Azerbaycan bölgelerindeki gaz ile petrol yataklarını gelecekte ele geçirebilmek için bölgelerin İslamlaştırılması gerektiği, bunun içinde Gülen örgütüne 3 trilyon dolar aktarıldığı belirtilmiştir. Gülen’e ödenen paraların “Singjan Projesi” , “The Xinjiang Project" adı altında ödendiğini Amerika’da CIA ile çalışan RAND KURULUŞU, “RAND Corporation” 1998’de açıklanmıştır. Bütün bu bilgiler Sibel Edmond’un yayınlarında da açıklanmıştır.

CIA ajanı Graham Fuller

CIA'da görevli Morton Abramowitz

 

 

CIA ajanı George Fidas