GÜLEN YARGILANMALIDIR: Teröristlerle işbirliği içindedir

Gülen cihad için silahlı eylemler yapanları desteklemiştir.

Veli Küçük ile yakınlığı çok iyi bilinen Yusuf Ziya Arpacık, yine o dönemde Fethullah Gülen ile iyi ilis¸kiler içindedir. Yine Yusuf Arpacık, islamcı çizgideki Muhsin Yazıcıoğlu'nun yönettiği Alperenler Dernekler i, Fethullah Gülen ilede yakın ilişkidedir.
12 Eylül öncesi yas¸anan olayların içinde yer alan Yusuf Arpacık ,'Başeğmediler' adlı kitabında Gülen'in kendilerine, "Allah kılıcınızı keskin etsin" dediğini anlatıyor. Fethullah Gülen: Allah kılıcınızı keskin etsin! Zorlu geçen takip günlerinden sonra İzmir'e giden Arpacık, bir basşka firari arkadaşıyla birlikte Bornova'da bir camide cuma namazı kılıyorlar. Şöhretini duydukları Cuma İmamı'nın hararetli vaazından etkileniyorlar. Namaz sonrasında camiinin küçük odasında Hocaefendi ile özel bir görüs¸me yapıyorlar. Hocaefendi firari olduklarını bildiği iki delikanlıyı, "Ben de hapishanede yattım. 1960 senesiydi. Yüce Allah sizin kılıcınızı keskin etsin. Bu ülkenin kurtuluşu sizin elinizdedir. Ülkücüler olmasaydı bu ülke işgal tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Siz milli direnişi temsil ediyorsunuz. Siz olmazsanız Türkiye Afganistan'a dönecek. Allah yardımcınız olsun"sözleriyle uğurluyor. Arpacık devamını şöyle anlatıyor: "Samimi bir veda ortamından sonra oradan ayrılıyoruz. Daha sonra isminin Fethullah Gülen olduğunu öğrendiğimiz, dönemin aır şartlarını kavramış olan bu hoca efendi ülkenin buhranlı döneminde canlarıyla savaşanları dualarla yolcu etmişti."

 

 

  1. ERTUĞRUL MAVİOĞLU (Arşivi

Danıştay saldırısını Ergenekon gerçekleştirdi. Danıştay saldırısı, Ergenekon
örgütü üyeleri tarafından gerçekleştirilen hükümete yönelik planlı bir
saldırıdır. Bu olaylar Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Yusuf Ziya Arpacık ile
diğer kişiler tarafından organize edildi.

Gizli tanık 9'un, Danıştay saldırısının azmettiricisi olduğunu söylediği Yusuf Ziya Arpacık ile birlikte toplantılara katılmış. Kenan KIRAN / VAKİT

  • Gülen konusunda bize yazabilirsiniz: bağlantı için: fethullah.gulen@yahoo.com